Które języki warto znać? 3 języki przyszłości…

  W tym artykule przedstawię Ci 3 języki przyszłości. Znajomość, chociaż 1 języka obcego z listy zwiększa Twoje szanse na wysokie zarobki, przyszłościową pracę, oraz na coś, co naprawdę może zmienić Twoje życie… Na co? Przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się, o co mi chodzi. Obecnie mamy dostęp do masy materiałów. Nauka języków obcych przez internet staje się normą. Zanim jednak zaczniesz naukę, warto się zastanowić, który język obcy przyniesie najwięcej korzyści. Oto 3 języki przyszłości, które mogą dosłownie odmienić Twoje życie

Język angielski

Język angielski to język, który naprawdę warto znać. Jeśli zastanawiasz się, od jakiego języka obcego warto zacząć naukę, to polecam właśnie angielski. Jest on językiem globalnym. Aż 1,5 miliarda osób zna ten język. Znajomość języka angielskiego ułatwia znalezienie pracy. Jest on często wymagany w branży marketingu internetowego i wielu innych zawodach w branży turystycznej. Możesz zauważyć, że często wymaganym poziomem znajomości tego języka w tych branżach jest poziom B2 (poziom średniozaawansowany). Nauka języków obcych przez internet takich jak angielski nigdy nie była prostsza… Głównie z uwagi na fakt dostępu do masy materiałów, które często są darmowe.

  Znając ten język, otwierasz sobie furtkę perspektyw. Nie od dziś wiadomo, że język angielski jest językiem globalnym. Dlatego też, posługując się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym, nie tylko porozumiesz się z osobami, dla których jest to język ojczysty. Jest duża szansa na to, że spotykając rodzimego Francuza, czy Niemca również się dogadasz! Jest to również stosunkowo łatwy język. Prawdopodobnie uczyłeś się go w szkole, więc coś nie coś potrafisz ;). Nie posiada on skomplikowanej gramatyki. Oprócz tego znając język angielski, zyskujesz dostęp do niesamowicie dużego dostępu wiedzy. Dla przykładu pytając Google po polsku, jak zrobić pizzę otrzymamy około 3 miliony 80 tysięcy wyników. Jeśli zamiast tego wpisalibyśmy How to make a pizza, otrzymalibyśmy ponad 1 miliard wyników! To ogromna różnica…

Wynik wyszukiwania dla frazy kluczowej - jak zrobić pizzę
Wynik wyszukiwania dla frazy kluczowej - how to make a pizza

Z angielskim łatwiej zostać poliglotą…

  Opanowanie języka angielskiego pozwoli Ci też opanować inne języki obce. Nie tylko z uwagi na fakt, tego, że wiesz, jak działać, ale również tego, że nie wszystkie aplikacje do nauki języków obcych będą przekładały treści na język polski. Opanowanie języka angielskiego pozwoli Ci, na łatwiejszą naukę takich języków jak niemiecki, czy francuski. Jest to spowodowane zbliżeniem i podobieństwem tych języków do siebie (Dla przykładu Polakowi łatwiej nauczyć się ukraińskiego i języków typowo słowiańskich). Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o tym języku, polecam mój artykuł, w którym bardziej szczegółowo opisałem, dlaczego angielski jest stosunkowo łatwym językiem do nauki (Który język obcy jest najłatwiejszy do nauki?).

Poznawaj nowych ludzi

 Nauka języków obcych online może sama w sobie pomóc Ci nawiązać nowe kontakty. Posługując się językiem angielskim dużo łatwiej, jest poznać nowe osoby. Nawet jeśli jesteś introwertykiem lub bardzo nieśmiałą osobą to pamiętaj, że powinieneś mieć kogoś, z kim mógłbyś poćwiczyć mówienie w języku obcym, którego się uczysz. Jeśli uważasz, że nie dasz rady z uwagi na Twój lęk przed ludźmi (nieśmiałość), albo introwertyzm, to możesz zawsze ćwiczyć pisanie w tym języku poprzez wymianę wiadomości. Sama taka wymiana ćwiczy 2 bardzo ważne umiejętności, czyli pisanie i czytanie ze zrozumieniem. Jedną z aplikacji do poznawania nowych osób i jednocześnie nauki języków obcych online jest HelloTalk.

  Korzystałem z tej aplikacji i udało mi się poznać dziewczynę z Australii. Wymienialiśmy trochę wiadomości tekstowych i głosowych. Niestety po czasie nasz kontakt się urwał. Mimo to uważam to za bardzo fajne doświadczenie. Aplikacja jest darmowa mimo to, niektóre funkcje mogą być płatne, ale ta najważniejsza, czyli wymiana wiadomości z innymi osobami w celu nauki języków obcych pozostaje bezpłatna.

osobami w celu nauki języków obcych pozostaje bezpłatna.

Język arabski

  Język arabski jest językiem urzędowym w 25 krajach. Na świecie językiem arabskim posługuje się ponad 200 milionów osób. Znajomość tego języka to wielkie wyróżnienie. Mimo korzyści, jakie niesie za sobą znajomość języka arabskiego, powinieneś wiedzieć, że jest to jeden z najtrudniejszych języków na świecie. Pismo arabskie, mimo że piękne jest bardzo trudne. W dodatku pisząc po arabsku, piszemy od prawej strony do lewej, to samo z czytaniem. Arabski jest trudny również ze względu na wiele dialektów. Przykładowe arabskie dialekty to egipski, marokański i tunezyjski. Alfabet Abdżad, bo tak nazywa się alfabet arabski, składa się z 28 liter oznaczających spółgłoski. Język arabski jest również językiem islamu. 

Arabskie pismo zapisane na starej tablicy

Wyjątkowość

 Znając język arabski, zaliczysz się do małej grupki osób w Polsce znających ten język. Nie chodzi o sam fakt bycia wyjątkowym. Bardziej chodzi o to, że znając arabski i wpisując go w swoje CV, możesz zrobić wrażenie na pracodawcy i dostać dobrze płatną pracę. To też powód, dlaczego warto skupić się na nauce języków niszowych. Znając ten język obcy również łatwiej i przyjemniej jest podróżować. Dubaj znajdujący się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był 7 najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie w 2019 roku. Jeśli kochasz podróże, to z pewnością pokochasz Dubaj. Jest to największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znajdziesz w nim największy budynek na świecie Burdż Chalifa. Więcej o tym pięknym języku poczytasz w poście, dlaczego warto uczyć się arabskiego? Napisanego przez Emmę z bloga ef.pl.

Język chiński

 Język chiński jest uważany za najtrudniejszy język świata. Posługuje się nim ponad 1 miliard osób, a Chiny to najbardziej zaludniony kraj na świecie. Aby nauczyć się chińskiego, musisz nauczyć się wielu słówek. Dla każdego słówka musisz zapamiętać znaczenie, ton i znak. Aby zapamiętać chińskie znaki, musisz je ćwiczyć przez zapisywanie ich wiele razy na papierze…

Chiński smok

Nauka języków obcych online za darmo takich jak Chiński może być trudnością. W Polsce chiński nie cieszy się, aż tak dużą popularnością, jak języki angielski. Z tego powodu też trudniej znaleźć darmowe aplikacje, które przekładałyby zdania z chińskiego na polski. Oczywiście, jeśli znasz język angielski, znajdziesz dużo więcej aplikacji do nauki chińskiego. 

Prosta gramatyka

Może Cię to zdziwić, ale gramatyka języka chińskiego nie należy do najtrudniejszych. Mimo faktu, że język chiński jest najtrudniejszym językiem na świecie to posiada relatywnie prostą gramatykę. Nie ma w niej przypadków, czasów. Brak w niej również podziału na płeć. W języku chińskim każda sylaba ma ściśle przypisany ton. Pomylenie tonów może doprowadzić do braku zrozumienia i innych nieprzyjemnych następstw wynikających z tej sytuacji.

Kariera

 Nie od dziś wiadomo, że język chiński jest językiem biznesu. Jego znajomość może ułatwić zdobycie naprawdę dobrej posady. Coraz więcej firm szuka pracowników, którzy są w stanie porozumieć się w tym języku. Myślę, że może to być spowodowane z uwagi na to, że mało kto potrafi dobrze mówić po chińsku, dlatego firmy też starają się pozyskać te osoby i są również w stanie zapłacić więcej za ich pozyskanie.

Kultura

 Poznając język obcy, warto poznać również jego kulturę. Chiny należą do jednej z najstarszych cywilizacji na świecie. Historia chin swoje początki bierze już w XVIII w. p.n.e.  Pierwszą panującą chińską dynastią, była dynastia Szang. Z Chin wywodzi się na przykład papier, druk, jak i kompas. Poznając język chiński, łatwiej jest poznać kulturę Chin.

Rysunkowa panda jedząca miseczkę ryżu

Podsumowanie

 Przedstawiłem 3 języki, które według mnie i wielu innych osób warto znać. Były to mianowicie języki takie jak: angielski, arabski i chiński. Znajomość, choć 1 języka z listy na dobrym poziomie może być wielkim wyróżnieniem na rynku pracy. Znajomość 2 języków z listy jest godne pochwały. Najłatwiejszym językiem z listy jest język angielski. Jest to spowodowane tym, że jest to język globalny. Nauka języków obcych online takich jak angielski jest skutecznym sposobem na rozwój kariery. Język arabski i chiński należą do najtrudniejszych języków świata. Znając te języki dowodzisz, że nie ma rzeczy niemożliwych.

  Na początku napisałem, że znajomość, chociaż 1 języka z listy może zmienić Twoje życie. Chodziło mi o niezależność. Obecnie żyjemy w niepewnych czasach. Możliwość wyjazdu za granicę do innego kraju może dosłownie uratować Ci życie. Ucieczka przed wojną, inflacją czy terroryzmem do innego kraju to jedno. Poradzenie sobie w zupełnie innym otoczeniu dzięki dobrej komunikacji to drugie. Czy znasz jakiś inny język, którego warto się uczyć? Daj znać w komentarzu!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *